Assa pożyczki Podział nieruchomości zabudowanej
22

Listopad

5 lat ago

Podział nieruchomości zabudowanej

Podział nieruchomości zabudowanej
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

nieruchomosci (34)Podział nieruchomości zabudowanej, to sytuacja, występująca w wielu różnych sprawach. Doskonałym przykładem jest tutaj sprawa o dział spadku, często też taka sytuacja pojawia się w sprawach rozwodowych i związanych z nimi sprawach o podział majątku. Z pozoru podział nieruchomości jest bardzo prosty. Nie zawsze tak jest. Jeśli uczestniczymy w takiej sprawie, warto zwracać uwagę na szczegóły.
Podział nieruchomości to nie tylko wyznaczenie nowej granicy pomiędzy działkami, ale przede wszystkim właściwa wycena nowo powstałych działek. Wbrew pozorom istnieje tutaj niemałe pole do nadużyć. W zależności od sprawy, podziałem nieruchomości zajmie się geodeta, lub biegły sądowy z tymi samymi uprawnieniami. Warto wiedzieć jak będzie wyceniał podzielone wcześniej działki, dowiedzieć się, czy nie odliczy od wartości działki takich rzeczy jak ewentualna rozbiórka budynków, koszt sprzątania działki czy – co jest zgodnym z prawem kuriozum – nie obniży wartości działki z uwagi na zły przebieg granic.
Podział nieruchomości zabudowanej, na części o równej wartości nie musi być prosty. Warto o tym pamiętać i zwracać uwagę na szczegóły. To może być dla nas bardzo istotne, na podziale nieruchomości – wbrew pozorom – można niemało stracić.

Zobacz także inne nasze artykuły tematyczne

Tag:
admin Administrator